DOZAJLAMA SİSTEMLERİ

Suda bulunan nitrit, demir ve mangan gibi oksitlenebilen maddeleri oksitlemek ve suda bulunan ya da ileride oluşabilecek bakteri, virüs gibi mikroorganizmaları dezenfekte edebilmek için dezenfeksiyon amaçlı kullanılmaktadır. Standart sistemlerde dozajlama manuel olarak ayarlanmaktadır. Dozajlanacak kimyasal miktarı, pompa üzerindeki strock değeri ile ayarlanmaktadır. Diğer dozaj pompalarında olduğu gibi bu pompalarla birçok kimyasal dozlanabilmektedir

ORP kontrollü dozajlama sistemleri, sudaki dozlanacak madde miktarını ölçerek, dozaj miktarını ayarlamaktadır. Set edilen bakiye madde miktarını ölçerek dozlamayı durdurur ya da dozlamayı sürdürür. Bu modellerde, dozaj pompası ve kontrol panosu haricinde ölçüm için elektrod (prob) ve elektrod kabı bulunmaktadır.

Debi kontrollü dozaj pompaları akan suyun miktarına göre dozlama imkanı sağlamaktadır. Dozaj pompasına bağlı sayaçla birlikte çalışmaktadır. Sayaç geçen akışkanı ölçerek pompaya sinyal yollamakta pompa da buna bağlı olarak istenilen kimyasalı dozlamaktadır.


Kullanım Alanları:

• Endüstride kimyasal dozajının sağlanması,

• Dezenfeksiyon sistemlerinde sıvı dezenfektan dozajının sağlanması,

• Su ve Atıksu arıtma tesislerinde kimyasal dozajının sağlanması amacıyla dozajlama sistemleri kullanılmaktadır.


Dozajlama Sistemleri

Dozajlama Sistemleri

Addurl.nu