Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemleri

Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemleri

Konteyner tipi ters ozmos sistemleri; tek konteyner içerisinde arıtma sistemini içeren tüm ekipmanların hem montajının yapılabildiği, hem elektrik ve mekanik tesisatının çekilebildiği hem de devreye alınabildiği sistemlerdir. 

Konteyner tipi su arıtma sistemleri dar alana sahip işletmelerde, az alan ihtiyacı ve kolay nakliye avantajları ile  sıklıkla tercih edilir. Özellikle yurt dışı projeleri için nakliye ve montaj avantajı sağlar.

Arıtma sisteminin kurulacağı alan için ayrı bir betonarme alana ihtiyaç duyulmaz. Başka bir işletmeye de kolaylıkla taşınabilir.

Konteyner içerisindeki cihazların verimli çalışabilmesi için gereken ortam koşulları, konteyner içerisinde ısıtma, iklimlendirme ve aydınlatma işlemleri sağlanarak kolayca hazırlanabilir.

Konteyner tipi su arıtma sistemlerine mobil su arıtma sistemleri de denir. Sadece giriş-çıkış bağlantılarının ve atık hattının bağlantılarının yapılacağı basit sistemlerdir. Yani bu sistemler kısaca ‘’tak ve çalıştır’’ üniteleridir.

Bir çok farklı işletme için konteyner tipi su arıtma sistemleri kurulabilir. Bunların başlıcaları;

Gemiler, Sulama ve Seracılık alanları, Oteller ve Kamp Alanları, Köy,Kasaba ve Askeri Birliklerin içme suyu ihtiyaçları, Toplu Konutlar, Şişeleme Tesisleri, Fabrikalar, Su Geri Kazanım Tesisleri, Petrol  Rafinerileri, Şantiye alanları vb..
Addurl.nu